Ako to vidím ja

Autor: Ľubica Slošiarová | 18.10.2011 o 7:07 | (upravené 18.10.2011 o 8:46) Karma článku: 10,38 | Prečítané:  872x

Mali by sme si začať ešte viac "uťahovať opasky". Veď - bude treba "odmakať" navyše nejaké tie milióniky Eur i na predčasné voľby. A - k tomu - teraz naši úbohí ministri a parlamentníci budú mať veeeľké problémy. Nie z uťahovania si ich opaskov. Ale - ako majú v zdraví zvládnuť to preriedenie schvaľovaných materiálov parlamentných schôdzí? Najpravdepodobnejšie väčšina predkladaných návrhov bude - podľa "boha pravdy" iba dočasná, o 5 mesiacov sa všetko môže zmeniť. Čo s tým teraz? No nie je vám ich ľúto?

A keby len to. Prioritou sú predsa predčasné voľby a budovanie straníckeho imidžu. Čo ak sa niektorým súčasným ujde menšie koryto po voľbách - ak dostatočne teraz "nezaboju/lobu/je"? No povedzte - nemajú sa vlastne chudiatka teraz príšerne?

Nuž - vyzerajú - že ani nie.

Keď som v TV zachytila, ako si včera v pohode a s úsmevom sadali za "rokovací stôl" - ako v rovnakej pohodičke od neho po pár minútach odchádzali - však aj zajtra je deň - nemôžu sa predsa prepracovať... Do vánoc času dosť - nač ten zhon... Musia si veru len postupne navykať, že nič svetoborného už za 5 mesiacov ani v parlamente nevyrobia. Ako len prežijú tie dni, kedy sa budú "musieť" aspoň dostaviť - zapísať, či navyše ešte sem-tam aj dáke to tlačítko stlačiť? Aké to bude ťažké tváriť sa, že pracujú - a pritom nič "nevypracujú". A ako a či popri tej ťažkej "akožepráci" si ešte nájdu čas - aby naplnili prioritné stranícke očakávania a úlohy...?

Ja si tak myslím - v straníckych centrálach sa teraz intenzívne rozpracováva predvolebná taktika, stratégia, čo, kto, ako, kedy - kto na koho čo vytiahne v správnom čase, čo sa bude hodiť na predvolebné plagáty, ako osloviť čím čím čím viacerých sympatizantov, kedy najsprávnejšie načasovať útok...

Nejaký parlament, schôdze, povinnosti poslanca - sú úplne vedľajšie. Prečo by vôbec mali teraz poslanci dostávať celý plat so všetkými náhradami a paušálnymi príplatkami? Ba - aké mzdy a začo by mali dostávať teraz všetci tí poradcovia, hovorcovia, špecialisti či nešpecialisti? Čo keby si teraz milí naši poslanci sami "vstúpili do svedomia" a zriekli sa aspoň polovice svojich požitkov - rozumej: ich platov a príplatkov???

Tak či tak sú, okrem iného, štedro z našich daní dotované i samotné stranícke centrály. Cez 7.300 000 EUR ročne ide na - štátom - rozumej z našich daní - dotované stranícke aktivity... Ktovie, ktorý "múdry" je pôvodcom takejto deľby z našich daní stranám a straničkám - jednej z premnohých slovenských štedrostí?

Keď človek trošku hlbšie spozná rozhadzovanie miliónov tzv. parlamentnými zástupcami - najradšej by sa vrátil do sladkého obdobia nepoznania... Alebo - prestal úplne financovať svojimi daňami tieto štedrosti.

Takže - ja to vidím tak - za málo muziky - patrí aj málo peňazí. Najideálnejšie by bolo, žeby si naši parlamentníci sami zafinancovali predvolebné stranícke "tanečky"! Nechce sa mi to prepočítavať - ale tých vyše 150 ľudí krát 5-mesačné "dávky" - by celkom slušne podporilo predvolebné "námahy"... Namojveru - u mňa by si takouto iniciatívou všetci svoj imidž do volieb vylepšili! ;)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?