Ako to vidím ja

Autor: Ľubica Slošiarová | 18.10.2011 o 7:07 | (upravené 18.10.2011 o 8:46) Karma článku: 10,38 | Prečítané:  870x

Mali by sme si začať ešte viac "uťahovať opasky". Veď - bude treba "odmakať" navyše nejaké tie milióniky Eur i na predčasné voľby. A - k tomu - teraz naši úbohí ministri a parlamentníci budú mať veeeľké problémy. Nie z uťahovania si ich opaskov. Ale - ako majú v zdraví zvládnuť to preriedenie schvaľovaných materiálov parlamentných schôdzí? Najpravdepodobnejšie väčšina predkladaných návrhov bude - podľa "boha pravdy" iba dočasná, o 5 mesiacov sa všetko môže zmeniť. Čo s tým teraz? No nie je vám ich ľúto?

A keby len to. Prioritou sú predsa predčasné voľby a budovanie straníckeho imidžu. Čo ak sa niektorým súčasným ujde menšie koryto po voľbách - ak dostatočne teraz "nezaboju/lobu/je"? No povedzte - nemajú sa vlastne chudiatka teraz príšerne?

Nuž - vyzerajú - že ani nie.

Keď som v TV zachytila, ako si včera v pohode a s úsmevom sadali za "rokovací stôl" - ako v rovnakej pohodičke od neho po pár minútach odchádzali - však aj zajtra je deň - nemôžu sa predsa prepracovať... Do vánoc času dosť - nač ten zhon... Musia si veru len postupne navykať, že nič svetoborného už za 5 mesiacov ani v parlamente nevyrobia. Ako len prežijú tie dni, kedy sa budú "musieť" aspoň dostaviť - zapísať, či navyše ešte sem-tam aj dáke to tlačítko stlačiť? Aké to bude ťažké tváriť sa, že pracujú - a pritom nič "nevypracujú". A ako a či popri tej ťažkej "akožepráci" si ešte nájdu čas - aby naplnili prioritné stranícke očakávania a úlohy...?

Ja si tak myslím - v straníckych centrálach sa teraz intenzívne rozpracováva predvolebná taktika, stratégia, čo, kto, ako, kedy - kto na koho čo vytiahne v správnom čase, čo sa bude hodiť na predvolebné plagáty, ako osloviť čím čím čím viacerých sympatizantov, kedy najsprávnejšie načasovať útok...

Nejaký parlament, schôdze, povinnosti poslanca - sú úplne vedľajšie. Prečo by vôbec mali teraz poslanci dostávať celý plat so všetkými náhradami a paušálnymi príplatkami? Ba - aké mzdy a začo by mali dostávať teraz všetci tí poradcovia, hovorcovia, špecialisti či nešpecialisti? Čo keby si teraz milí naši poslanci sami "vstúpili do svedomia" a zriekli sa aspoň polovice svojich požitkov - rozumej: ich platov a príplatkov???

Tak či tak sú, okrem iného, štedro z našich daní dotované i samotné stranícke centrály. Cez 7.300 000 EUR ročne ide na - štátom - rozumej z našich daní - dotované stranícke aktivity... Ktovie, ktorý "múdry" je pôvodcom takejto deľby z našich daní stranám a straničkám - jednej z premnohých slovenských štedrostí?

Keď človek trošku hlbšie spozná rozhadzovanie miliónov tzv. parlamentnými zástupcami - najradšej by sa vrátil do sladkého obdobia nepoznania... Alebo - prestal úplne financovať svojimi daňami tieto štedrosti.

Takže - ja to vidím tak - za málo muziky - patrí aj málo peňazí. Najideálnejšie by bolo, žeby si naši parlamentníci sami zafinancovali predvolebné stranícke "tanečky"! Nechce sa mi to prepočítavať - ale tých vyše 150 ľudí krát 5-mesačné "dávky" - by celkom slušne podporilo predvolebné "námahy"... Namojveru - u mňa by si takouto iniciatívou všetci svoj imidž do volieb vylepšili! ;)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?